DSCN0366

Je koniec (!!!) školského roka 2016/2017 a nám sa opäť podarilo spraviť svet aspoň o trošku lepšejším. Druhý polrok nám priniesol množstvo práce, pár zmien, zlomových momentov a skvelých nových ľudí.

Začneme človekmi, lebo tí sú pre nás najdôležitejší. Po dvojtýždňovom turné na stredných školách v SNV a LE sme dali dokopy 36 ľudí, ktorí sa zúčastnili výberu PEER aktivistov na chate Horáreň na Košiarnom briežku. Zažili sme príjemný víkend a zistili niečo o ich kreativite, komunikácii a taktiež to, ako sa vedia prezentovať. Rozprávali sme sa s nimi o ich voľnom čase, priateľoch, škole a rodine. Tento rok sme pridali novinku vďaka ktorej sme zistili, ako vedia študenti zvládať stresové situácie a do akej miery sa vedia sústrediť na danú prácu. Je jasné, že sme vybrali novú skupinku PEER aktivistov a to presnejšie PEER „M“. Cez víkend od 21. apríla do 23. apríla 2017 sme im na našej „domáckej chate“ Stefani zorganizovali prvý výcvik a oni si ho patrične užili. Okrem vytvorenia jednotného tímu sme sa venovali rozvoju soft skills. O mesiac neskôr sme sa stretli na druhom výcviku kde peerkakači bližšie spoznali témy ktorým sa venujeme a naši lektori robili všetko preto, aby im ukázali čo najviac a čo najlepšejšie. Samozrejme nechýbali hry, spoznávačky a aktivizujúce metódy, ktoré využívame na besedách. Noví a starí peerkači to musia dať dokopy a preto každoročne organizujeme „Fajnový deň“ – teambuilding pri ktorom sa lepšie spoznali, zasúťažili si, zabavili sa a zjedli vynikajúci guľáš, či grilovačku.

Fungujúci tím je pre nás základ, pretože jedine takto vieme zvládnuť množstvo besied. Aj v tých stále napredujeme a snažíme sa neustále zlepšovať. V druhom polroku sme zorganizovali 25 besied z toho:

– 7 na tému Životný štýl a závislosti

– 7  na tému Násilie a šikana

– 1 na tému Duševné zdravie

– 1 na tému Pohlavne prenosné choroby

– a 9 besied na rozličné témy v Považskej Bystrici kde sme počas jarných prázdnin zažili trojdňové turné. Dali sme dokopy tím a na západe Slovenska sme strávili skvelé 3 dni. Moderovali sme besedy pre siedmakov, ôsmakov aj deviatakov a dostali skvelé spätné väzby ako aj pozvanie na opätovné navštívenie Považskej Bystrice.

Práve tam vo veľkom odštartovala naša yuotube kariéra. Natočili sme prvý vlog, video kampaní pri príležitostí svetových dní a úspešné boli aj videá z výcvikov vďaka čomu sme prelomili hranicku 10 000 videní. Ak by ste si chceli pozrieť náš kanál klikajte TU – odber poteší ;)

Neposlednou a veľmi dôležitou bola aj zmena vedenia OZ Mladí ľudia a život. Po voľbách predsedníctva sa staronovým predsedom stal Farky, staronovými podpredsedami sa tali Dávid a Vajda, no a novou podpredsedkyňou Dominika Hudranová. Tím sme rozšírili aj o nového vedúceho lektorov – Denisa Dzurňáka a vedúcu PR oddelenia – Zuzanu Ondasovú. Školský rok sme tak ukončili s 32 aktívnymi PEER aktivistami, 4 členmi vedenia a 25 dobrovoľníkmi.

Teraz je čas, aby sme si všetci oddýchlia po lete odštartovali ešte lepšiu šnúru. A verte, či neverte – všetci sa na to dobrovoľne tešíme :)